• BIST 11197.5
  • Altın 2631.343
  • Dolar 33.0454
  • Euro 36.2489
  • İstanbul 32 °C
  • İzmir 35 °C
  • Ankara 28 °C

Bir Olacağız. İri Olacağız. Diri Olacağız.

Ahmet Doğruyol

BİR OLACAĞIZ. İRİ OLACAĞIZ. DİRİ OLACAĞIZ.

Ahmet Doğruyol / Türkiye Kamu Sen İzmir İl Başk.

Tam 44 vatan Evladı! 14’ü ağır, 154 yaralı. 44 masum vatandaşımızı Nasıl Kıydınız? Gencecik vatan evlatları bir hainin bombasının pimini çekmesiyle hayatını kaybetti. 

Terör Türkiye’nin gelişmesini istemeyen başta ABD olmak üzere AB ülkeleri ve Türk düşmanı ülkelerin ve İÇİMİZDEKİ HAİNLERİN desteğiyle bu günlere geldi. 

30 yıldır şehit vermeye devam ediyoruz. Bizim çocukluğumuz da Ermeni terör örgütü olan ASALA vardı. Türkiye’nin dış ülkelerde ki büyükelçiliklerine saldırır, büyükelçilerimizi bazen tek bazen aileleriyle birlikte şehit ederdi. Tüm Türkiye olarak şehit edilen bir  vatandaşımız bile olsa, üzülürdük, ağlardık, teröre lanetler yağdırırdık. 

Oysa ki ASALA nın 1975 ve 1985 yılları arasında Türkiye dahil 16 farklı ülkede gerçekleştirdiği 84 eylemde 299 kişiyi yaralamış ve 46 kişiyi öldürmüş. Yani bugün bir patlama da 38 vatandaşımızın şehit olduğunu düşünürsek olayın vahameti ortada. 

ASALA eylemleri 1985 yıllarında son buldu. 1985’ten sonra yine dış destekli ermeni terör örgütü olan PKK ortaya çıktı ve 30 Yıldır PKK ile daha doğrusu PKK görüntüsüyle Türk düşmanı ülkelerle mücadele ediyoruz. PKK terörü 30.000 canımızı aldı.

Türkiye 30 yıllık terörle mücadele de inişli çıkışlı bir profil sergiledi. Öyle zamanlar oldu ki, tam başarıya ulaştık, ulaşıyoruz derken, gizli bir el askerimize polisimize dur dedi, geri çekil dedi. Terörist ateş etmeden, ateş etme dedi. Askerin kapısında ki bayrak indirildi, ateş ettirilmedi. Faili meçhuller diye terörist leşleri tekrar ortaya çıkarılmak istendi. 

Sorumlular sorgulandı, yargılandı. Akil adamlar ortaya çıkarıldı. Anadolu da sözde çözüm sürecinin doğruluğunu anlatmaya çalıştılar. Ve bugün geldiğimiz noktada terör eylemleri ve şehit sayısı kat be kat artarak bu millete kan ve gözyaşı bıraktı. 

Terörle mücadele de en başında teröristin beynine sıkılması gereken kurşun bugün sıkılmaya başlandı. Aflar çıkarıldı, teröristlerin ayaklarının altına kırmızı halılar serildi. Megri megri diye birlikte şarkılar söylendi. Bu gün geldiğimiz noktada gördük ki, terörle mücadele şarkı söylemekle olmuyormuş. 
 
Terörist başının her istediğini yapmakla, sayın demekle olmuyormuş. Yıllardan beri söylediğimiz, Terörle müzakere değil, mücadele yapmak gerekiyormuş. Amacımız geçmişte yaşanan yanlışlarla zaman harcamak değil. Ancak geçmişi de unutmamak gerektiğinin de farkındayız.

Bugün mevcut hükümetin terörle mücadelesi doğru yolda ilerlemektedir. Yapılması gereken ülke olarak, millet olarak dün bir olan, bugün belki de sayıları 10’u bulan terör örgütlerine karşı tek yürek tek yumruk olmaktır. 
     
Bizim vatandaşlarımızın, dili, dini, ırkı, meşrebi, mezhebi her ne olursa olsun devletine, milletine ihanet etmeyen her vatandaşımızın başımızın üstündedir.

Unutmayınız! Şehit vermekten daha kötüsü Şehit vermeye alıştırılmış bir millettir. Biz alışmadık. Alışmayacağız!!!                                                                              

Bu yazı toplam 196202 defa okunmuştur.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.